Dolce Vita Fest in Irpen 14/10/2016

Данута КОСТУРА
На День Ірпеня започатковано два фестивалі: фестиваль-конкурс сучасної музики «Dolce vita-2016» та фестиваль джазової музики « Irpinjazzfest»
Молодіжний фестиваль «Dolce vita-2016» відбувся саме завдяки ініціативній молоді, яка звернулася до Ірпінської міської ради з цією ідеєю. Висунув  ідею вокаліст групи «Репост» Олександр.  Часу було небагато, тому обрали в онлайн режимі 5 команд з Приірпіння. Це –  «Eleos», «2month 7years», Георгій Журо, «Нагоа», «Repost». Допомогла в організації  фестивалю директор ЦБК  Тетяна Михайленко.
«Родзинкою» фестивалю став запрошений в якості голови журі американський співак Рендол Грегорі. Він кілька років тому був учасником «Голосу країни». Рендол Грегорі – легендарна особистість. Військовий льотчик, який брав участь у миротворчих операціях в гарячих точках світу.  У Косові невдало катапультувався, провів місяці у лікарнях. Після чого повернувся у рідний Техас на ранчо. Рендол Грегорі  – індіанець. Батько  – відомий в Америці кантрі-виконавець,  мама – оперна співачка.
В Україні проживає 5 років. Приїхав на похорон свого українського друга, теж льотчика і залишився. До того подорожував по всьому світі. Він не захотів повертатися в Америку , захотів розвивати свою кантрі – мюзік в Україні. Рендол Грегорі виступає  по українських містах навіть районного значення. Для нього важливо, щоб відбувався концерт і він міг би донести до нашої публіки, що таке американська кантрі-музика.
У Рендола Грегорі поєднання з Україною не лише через його друга, а й коріння, оскільки його двоюрідна бабуся Тамара  - з Полтавської області. Американський дідусь Рендола привіз бабусю в Техас під час війни. Так що у ньому тече й українська кров.
«Найбільше мені подобаються в Україні люди: дуже щирі, нормальні, ввічливі. Це одна з кращих країн у світі», – сказав Рендол Грегорі. Щодо, зокрема, Ірпеня, то він тут вже тричі. Вважає, що зі всіх українських міст, де він побував, Ірпінь є одним з найгарніших.
Журі на чолі з Рендол Грегорі віддало перевагу  ірпінському гурту «Eleos», який виконував блюз та рок-н-рол. Група грає  близько 16 років. Років 6 тому музиканти прийняли рішення відмовитись від електричних інструментів. « Зараз ми переживаємо  період найвищого розвитку. А цей захід цікавий тим, що тут звучить жива музика. Це  випробування на професійність. Побільше б таких концертів», – сказав один з музикантів групи Владислав Войтович.
« Irpinjazzfest»
Фестиваль джазової музики « Irpinjazzfest»  відкрили своїм виступом викладачі Ірпінської дитячої музичної школи. Вони виконали низку творів, зокрема, й авторських.
А потім виконавську естафету перейняв квартет саксофоністів Національної філармонії України під керівництвом Юрія Василевича, заснований у  1985 році.
У фестивалі взяли також участь Bend (Soul man), Біг-бенд оркестру Почесної варти України, Майямі бенд. Програма вийшла насиченою. Учасники виконували відомі твори, тримаючи у «полі слуху» не тільки поціновувачів джазової музики, але й багатьох пересічних слухачів.
« Вже давно у відділі культури була ідея провести в Ірпені перший джазовий фестиваль. Ми  знайшли партнера, який допоміг нам запросити в Ірпінь відомих музикантів.  Дуже задоволені, що нам вдалося реалізувати цю ідею і сподіваємося, що знайдемо можливість продовжувати цей фестиваль у наступні роки», – сказала натхненник і організатор події, начальник Ірпінського відділу культури, національностей та релігій Євгенія Антонюк.
Данута КОСТУРА
Газета «Ірпінський вісник» №43 (2787)  21 жовтня 2016 року